Lata 1996 - 2000

Kronika Koła obejmująca lata 1996 - 2000 została opracowana przez kol. Czesława Radziejowskiego.

Od Autora


Mniemaniu, że pisanie o wydarzeniach zbyt bliskich w czasie odbiera im perspektywę historyczną przeciwstawić można korzyści, jakie daje bliskość wydarzeń, przynoszą one bowiem więcej materiału autentycznego niż opisywane z dalszej odległości czasu.

Być może opracowanie to spotka się z krytyczną uwagą, że jest ono przeciążone szczegółami. Nie mniej ich nagromadzenie było świadomym dążeniem do uwydatnienia roli i wysiłków szeregowych członków koła w pracy na jego rzecz, nieraz pomijanych w wyróżnieniach.

Treść składa się z kilku części oznaczonych latami, lecz każda część posiada pełną autonomię.

Z góry pragnę przeprosić tych kolegów w stosunku, do których użyłem żartobliwych sformułowań lub dygresji, robiłem to wierząc że Ci koledzy znają się na żartach i mi wybaczą.

Do opracowania nie wpłynęły żadne propozycje opracowań, pomimo powtarzanych na zebraniach, apelach w tym przedmiocie, stąd treść i koncepcja jest wytworem autora „Laudatur Fortuna".

Wszystkie zawarte dane są opisane na podstawie zdarzeń, których byłem świadkiem, jak też posiłkowałem się dokumentacją łowiecką i finansową.

Jeżeli ta kronika uchroni od zapomnienia ludzi lub zdarzenia oraz fakty łowieckie uważał będę, że spełniłem dobrze swój myśliwski obowiązek.

 

Darz Bór

Czesław Radziejowski